Strona Główna

From Lethal Company Wiki
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 100% complete.

The Steam banner for Lethal Company. It depicts 4 shadowy people in hazmat gear, with "Lethal Company" overlaid.

Witamy w Nieoficjalnej Wikipedii Lethal Company!

Jest to najbardziej aktywna nieoficjalna wikipedia dla gry utworzonej przez Zeekerss "Lethal Company". Możesz się spodziewać tutaj dogłębnej analizy mechanik dla większości zawartości gry.

Lethal Company to horrorowa gra wieloosobowa w trybie przetrwania, w której gracze mają za zadanie zebrać wystarczającą ilość złomu i skrawków pozostawionych na nieprzyjaznych księżycach by spłacić ciągle rosnącą normę zysku organizacji. Nie tylko te księżyce posiadają srogie warunki pogodowe i zagrożenia, ale są wypełnione przeróżnymi potworami, pułapkami i innymi złożonymi mechanikami. Wszystkie te aspekty razem wzięte, włączając w to czat głosowy w grze zależny od odległości, powodują że można tam spędzić niezliczoną liczbę godzin rozgrywki i pełno zabawnych i niezapomnianych wrażeń.

Ta wikipedia jest w jej wczesnym etapie, prosilibyśmy o współtworzenie jej! Mamy aktualnie 17 aktywnych moderatorów (z 1511 aktywnych użytkowników), zarządzających 519 artykułów i 353 plików. Przyjmiemy każdą możliwą pomoc! Zainteresowane osoby powinny zapoznać się ze Wzorcem stylu zanim przejdą do edycji.

Należy zaznaczyć, że ta strona nie ma nic wspólnego z modami i modyfikacjami. Dla tych którzy szukają o tym informacji należy kliknąć w link znajdujący się na angielskiej wersji tej strony

Byty

Księżyce

Sklep

Złom

Statek

Porady i Wskazówki

Dziennik Sigurda

Pogoda

Wnętrza

Czy wiesz że?

  • Manczkoile są naprzemiennie określane jako "Manticoil" i "Mantacoil" - nazwa w dokumencie jest z "i", kiedy Sigurd używa "a", lecz obydwie pisownie mogą być użyte by uzyskać dostęp do dokumentacji.
  • Bracken wybiera sobie ulubiony pokój na początku każdej rundy, gdzie będzie zanosił zwłoki graczy po ich zabiciu.
  • Wieżyczki i Wskaźnik laserowy emitują ten sam laser.
  • Wieżyczki uderzone łopatą zaczną się ładować i będą się kręcić i strzelać około 3 razy.
  • Kapsuła dostarczająca może zabić gracza, jeśli ów gracz stoi w miejscu jego lądowania.
  • Wielokrotne upuszczanie i podnoszenie jakiegokolwiek "hałaśliwego" złomu takiego jak Robot-zabawka lub Zęby ma małą szansę by je uciszyć.
  • Ciężar nie ma wpływu na wysokość skoku ani na zużycie staminy na skok.
  • Najdłuższa możliwa gra może trwać 152 dni, a najwyższa norma możliwa do spłacenia to 52567.

Historia

Lethal Company (śmiercionośna organizacja) zaczęła jako zupełnie inny projekt; oryginalnie, cała gra była zaplanowana by mieć akcję tylko wewnątrz, gdzie gracze mogli dotrzeć do nowych fabryk za pomocą windy. Według najwcześniejszego dostępnego postu odnoszącego się do gry, był on wyśmiany na Patreon 26 maja 2022, choć rozwój wydaje się sięgać dużo, dużo dalej.

Po długiej ewolucji gra weszła we wczesny dostęp 23 października 2023. Aktualnie jest ona najpopularniejszą indyjską grą na Steamie, sięgając ponad 40 000 aktywnych graczy już po trzech tygodniach po starcie, codziennie zwiększając tylko swoje rekordy aktywnych graczy. Jak na teraz szczyt Lethal Company aktywnych graczy to 239,369.

Zeekerss oświadczył, że chciałby powrócić do swoich większych projektów po tym jak skończy rozwijać Lethal Company. Konkretna data zakończenia rozwoju gry nie została podana.

Tłumacze

Dzięki lait_vitaminet na Discord za tłumaczenie francuskie!
Dzięki Vahlok i thatfaib na Discord za tłumaczenie niemieckie!