Ana Sayfa

From Lethal Company Wiki
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 73% complete.
Outdated translations are marked like this.

The Steam banner for Lethal Company. It depicts 4 shadowy people in hazmat gear, with "Lethal Company" overlaid.

Resmi olmayan Lethal Company Wiki'sine hoş geldiniz!

Zeekers tarafından yapılmış olan "Lethal Company" oyunu için en aktif resmi olmayan wiki burasıdır. Bu wikide oyunun arka planında çalışan mekaniklerine göz atabilirsin.

Lethal Company, düşmança aylarda hurda arayıp hep artan kotamızı tamamlamaya çalıştığımız bir hayatta kalma korku oyunudur. Aylarda sert hava durumları ve tehlikeler haricinde, ağzına kadar eşsiz canavarlarla, tuzaklarla ve karmaşık oyun mekanikleriyle doludur. Bütün bu yönleriyle birlikte oyun içi sesli sohbet ile birleşince saatlerce oyuna, bir çok komik ve hatırlanacak ana neden olur.

Bu wiki şuanda erken aşamalarında, lütfen yardım etmekten kaçınmayın! Şuan da 17 aktif editörümüz(1.511 kişi arasından), 519 tane makalenin ve 353 tane dosyanın bakımını yapıyor.

Lütfen bu wiki’nin modlama hakkında bilgi içermediğini unutmayınız, modlama yapmak isteyenler bu sayfadan yararlanabilirler.

Varlıklar Aylar Mağaza
Hurda Gemi İpuçları Ve Püf Noktaları
Sigurd Kayıtları Hava Durumu İç mekan

Biliyor muydun?

  • Manticoil’lara hem “Manticoil” hem de “Mantacoil” denmektedir - dosya ismi “i” harfini kullanırken Sigurd “a” harfini kullanır ve her iki yazılışı da dosyaya erişmek için kullanılabilir.
  • Bracken oyun başında seçtiği favori odasına öldürdüğü oyuncuların cesetlerini getirir.
  • Turret’ler ve lazer işaretleyicileri aynı ışığı yayarlar.
  • Turret’ler kürek ile vurulursa doldurma sesi çıkarıp 3 defa dönerek ateş eder.
  • Gönderi nakliye gemisinin iniş noktasında bir oyuncu durursa onu öldürebilir.
  • Tekrar tekrar Robot Oyuncak veya Dişler gibi “sesli” bir hurdayı bırakıp geri alırsak hurda, düşük bir ihtimalle sessiz olabilir.
  • Yük ağırlığı, zıplama yüksekliğini ve stamina tüketimini etkilemez.
  • Olabilecek en uzun oyun 468 gündür ve o gün en yüksek kota 56895’dir.

Geçmiş

Lethal Company çok farklı bir proje olarak başladı; ilk başta, tüm oyun kapalı alanda gerçekleşecekti ve oyuncular asansör yardımıyla yeni katları ulaşacaktı. Oyun hakkındaki en erken yazıya göre, oyunun ilk duyurusu 26 Mayıs 2022’de Patreon’da yapılmıştı ama oyunun gelişimi çok daha öncesine gitmektedir.

Büyük bir değişimden sonra, oyun 23 Ekim 2023’de erken erişimde yayınlandı. Oyun şuanda Steam’deki en popüler indie oyunudur ve çıkışından sonraki üç hafta içerisinde eşzamanlı olarak 40 binden fazla oyuncuya erişmiş ve günlük olarak eşzamanlı oyuncu rekorunu kırıyor. Şuanda, Lethal Company’nin eşzamanlı oyuncu sayısının zirvesi 239,369’dur.

Zeekers, Lethal Company’yi desteklemeyi bıraktıktan sonra daha büyük projeler üstünde çalışmaya dönmek istediğini belirtmiştir. Tam bir EOS tarihi belirtilmemiştir.

Çeviriciler

Discord’dan lait_vitaminet’e Fransızca çevirileri için teşekkür ederiz!
Discord’dan Vahlok’a ve thatfaib’e Almanca çevirileri için teşekkür ederiz!